Badanie składu ciała metodą bioimpedancji (BIA)

Szybka i nieinwazyjna metoda badania diagnostycznego, która polega na pomiarze oporu tkanek przez przepływ prądu o niskim natężeniu. Pozwala na dokładną analizę składu ciała przy wykorzystaniu oporu elektrycznego tkanek organizmu, tzw. impedancji. Dzięki BIA będziesz wiedzieć ile masz:

Poznasz swoje:

Przeciwwskazania do przeprowadzenia pomiaru:

Jak przygotować się do badania, by wynik był jak najbardziej realny (by nie zaburzyć wyniku):

Testy na nietolerancje pokarmowe

Znajdźmy przyczynę dolegliwości, a nie leczymy objawy!

Jeśli konsultowałeś z lekarzem rodzinnym swoje objawy a diagnoza nie została ustalona, być może cierpisz na nietolerancję pokarmową. U chorych z nietolerancją pokarmową mogą wystąpić więcej niż jeden objaw w tym samym czasie. Do objawów należą:

FoodDetective™ to test na nietolerancje pokarmowe do samodzielnego wykonania, prosty, bezpieczny i dokładny. Służy do pomiaru przeciwciał IgG przeciw składnikom pokarmowym i diagnostyki ukrytej nietolerancji pokarmowej! Pozwala na wyciszenie reakcji alergiczno-immunologicznych w obrębie przewodu pokarmowego, zminimalizowanie prawdopodobieństwa reakcji pseudoaergicznych, zmniejszenie przepuszczalności bariery śluzówki jelita dla nowych trofoalergenów i poprawa czynności trawiennych. Niewinwazyjne badanie do którego potrzebna jest niewielka próbka krwi pobrana z opuszka palca a dalej poddana dzianiu tacki reakcyjnej.

Testy na nietolerancje pokarmowe

Nietolerancja pokarmowa nie jest tym samym co Alergia pokarmowa!

Alergia pokarmowa (zależna od przeciwciał IgE)- polega na produkcji przez organizm przeciwciał IgE pod wpływem narażenia na działanie alergenu (np. orzeszki ziemne, cytrusy). Objawy są natychmiastowe (w ciągu kilku sekund lub minut) po spożyciu danego produktu.

Nietolerancja pokarmowa (zależna od przeciwciał IgG)- charakteryzuje się produkcją przeciwciał IgG oraz tworzeniu kompleksów antygen- przeciwciało, które są kumulowane w tkankach i powodują przewlekły stan zapalny. Objawy są opóźnione do kilku godzin a nawet dni po spożyciu danego produktu.

Wróć do góry